• ZAJÍMAJÍ MĚ NOVINKY V JEZDECKÉM VYBAVENÍ

  S Marcelou Polednovou jsme si povídaly o souhře náhod, které ji dostaly k práci v Equiservisu a také o nekončícím studiu „věcí kolem koní“, ke kterému ji inspirují samotní zákazníci.

  Marcela Polednová

  • Produkt manažerka ve společnosti Equiservis.
  • V Equiservisu pracvuje 11 let.
  • Aktivně se věnuje soutěžím všestrannosti.

  Jak jste se k práci v Equiservisu dostala?

  K práci v Equiservisu jsem se dostala naprosto náhodou. Jako snad každá holka od koní jsem chtěla být veterinářkou, což neklaplo. Po studiu jsem nějakou dobu pracovala jako ošetřovatelka. A po vážném úrazu, který mi tuto práci nadále znemožnil vykonávat, jsem prostředí kolem koní nechtěla opustit. Proto jsem se dostala do Equiservisu. Teď v květnu 2022 to bylo 11 let, co jsem v Equiservisu začala pracovat.

  Za co přesně jste odpovědná v Equiservisu?

  Jako produktový manažer pro sekci koňské vybavení. Jsem odpovědná za to, co budeme mít v nabídce pro koně. Zahrnuje to deky, podsedlovky, udidla, kamaše, uzdečky i krmení, prostě všechno, co lze dát na koně. Mou starostí je, aby tady bylo vše v dostatečné škále i množství, zkrátka aby si zákazník mohl vybrat, a to nejen v cenově přijatelné úrovni, ale i ze špičkových a dražších výrobků.

  Jaká jsou hlavní kritéria, podle kterých vybíráte jezdecké vybavení?

  Jezdeckému vybavení se věnuji hlavně z hlediska funkčního. Jezdecké vybavení má, podle mého názoru, především lidem usnadnit život kolem koní. Uvedu to na příkladu – tak třeba když si zákazník koupí dobrou deku, může si být jistý, že svého koně může nechat na celodenním dešti bez starosti, že mu deka promokne. Takže když přijde do stáje, kůň bude suchý a on bude moci nesedlat a jít jezdit. Na vybavení se zaměřuji nejen z hlediska kvality, ale i životnosti, která je také velmi důležitá. No a v neposlední řadě se jezdecké vybavení musí líbit.

  Sortiment jezdeckého vybavení a krmiv je nesmírně široký. Jak se vzděláváte v oboru?

  Vystudovala jsem obor Chov koní na ČZU, to mi dalo dobré teoretické základy. Koně, vše kolem nich a samozřejmě jezdecké vybavení, mě nesmírně zajímá. Absolvovala jsem bezpočet kurzů, seminářů, čtu, zkrátka stále se vzdělávám. Sleduji na internetu novinky a trendy u nás i ve světe. Mám k dispozici velkou knihovnu, kterou stále doplňuji o domácí i zahraniční tituly. Jsem typ člověka, který se opírá o faktické znalosti, i proto se snažím udržovat stále v obraze.

  Při objednávání spolupracujete s kolegyněmi?

  Kolekce od jednotlivých výrobců jsou ucelené a naší snahou je vždy přinášet kompletní vybavení pro jezdce i pro koně. Takže spolupracuji především s Janou Nečasovou, která má na starosti sekci oblečení. Avšak objednávky neustále konzultujeme i s ostatními kolegyněmi z prodejny, které mají přehled o přáních a požadavcích zákazníků. Jedině tak může být naše nabídka neustále pro zákazníky zajímavá.

  Co vy a koně?

  Máme 5 koní. Jezdím aktivně v soutěžích všestrannosti. Mám kobylu, kterou jsem si odrodila a postupně ji dostala až do úrovně soutěží ZL. Pak přišel covid a díky omezením závodění skončilo. Doufám, že letos znovu začneme a těším se na to.

  FOTOGALERIE:

  Foto: archiv Marcely Polednové, Lucie Lachoutová a Photography Linda Krejčí.

  360x360 AD
  Back to top