• OBLEČENÍ NEJEN PRO KRÁSU

  Jana Nečasová má jako produktový manager ve společnosti Equiservis na starosti výběr sortimentu určeného pro jezdce. Na jezdeckém oblečení ji baví právě to, že není určeno jen pro krásu, ale důležitá je i jeho funkčnost, praktičnost a koneckonců i životnost.

  Jana Nečasová

  • Produktový manager ve společnosti Equiservis s. r. o.
  • Ve společnosti Equiservis pracuje 16 let.

  Za co jste v Equiservisu odpovědná?

  Na starosti mám objednávání zboží, především oblečení a vybavení pro jezdce. Vybíráme s kolegyněmi celé kolekce i jednotlivé kusy zboží, které objednáme. S jistou nadsázkou jsme i s kolegyní Marcelou, která má na starosti koňský sortiment, odpovědné za to, co tady lidi a koně budou nosit.

  Jak jste se k práci Equiservisu dostala?

  Samozřejmě přes koně. Hledala jsem konkrétního koně, který byl prodaný z jezdeckého oddílu a onehdy jsem si dala inzerát na nástěnku do Equiservisu. Koně jsem sice nenašla, ale spřátelila jsem se s Míšou, tehdy Králíčkovou, jezdila jí kobylku…a od další Míši si nakonec koupila Tristana. Tenkrát jsem pracovala v geodézii, práce v terénu mě moc bavila. Neuvažovala jsem o změně, chtěla jsem si dálkově doplnit vzdělání. Když přišla nabídka na práci v Equiservisu, odmítla jsem. Po nějaké době se v tehdejší práci sešlo více negativních věcí najednou a já se rozhodla skončit. Logicky jsem zamířila do Equiservisu. Letos tady jsem už 16 let.

  Máte k oblečení extra vztah?

  Oblečení na mě tak nějak zbylo. Když jsme se přestěhovali z Komořan do prodejny v Rudné, došlo k rozdělení sortimentu. Oblečení a vybavení pro jezdce je v patře, koňské věci zůstaly v přízemí. A na mě vyšlo patro. Na jezdeckém oblečení mě baví hlavně to, že se nejedná ,,jen o oblečení pro krásu“.

  Můžete to vysvětlit?

  Snažím se prodávat praktické a funkční věci. Oblečení mě zajímá hlavně po technické stránce a z hlediska praktičnosti. Naštěstí hodně výrobců již nabízí nejen praktické a funkčně vychytané kousky, ale také v moderních barvách s mnoha pěknými detaily. Velká část oblečení se dá nosit s velkou parádou i v civilu. Některé kolegyně se zase orientují více na módu, poradí se stylem apod. Každý se tady věnujeme tomu svému.

  Podle čeho vybíráte kolekce a jednotlivé kousky z kolekcí?

  Vybírám zodpovědně a při výběru zahrnuji více faktorů. Určitě je potřeba vybrat takové věci, které korespondují s aktuální módou ulice.  Sleduji trendy v módě, co s týče střihů a barev, to je hodně důležité. Jezdectví obecně reaguje na změny v trendech maličko pomaleji a umírněněji než „ulice“. Druhým faktorem je zkušenost z minulé sezóny. Poptávka se postupně mění. Uvedu to na příkladu, v posledních letech roste poptávka po jezdeckých kabátech na úkor jezdeckých bund. Předpokládám, že tento trend bude setrvalý i příští zimu.

  Již jste zmínila kolegyni Marcelu. Jak vypadá vaše spolupráce?

  Ano, domlouváme se na kolekcích ale hlavně na barvách nebo na detailech. Takže třeba jdu za Marcelou a ukáži jí letní trička ve fialové barvě a ona k tomu, podle svého uvážení objedná podsedlovky a čabraky.

  Jaké jsou pro letošní jaro-léto trendy?

  Letní oblečení má svá specifika. Asi nejvíce je to vidět na závodních tričkách. Oblíbené jsou elegantní věci, kde nechybí krajky, síťoviny, kamínky, ale důležitá je i funkce. Když to shrnu, je to mix krásy a funkce. Samozřejmě závisí na preferencích každého jezdce.

  Co vy a koně?

  Koně již nemám. Tristana, který mě onehdy přivedl do Equiservisu, nyní vlastní a skvěle se o něj stará nej kamarádka Kačka Vorlíčková. Jsem jí za to moc vděčná i proto, že mám více času se věnovat psům. Aktuálně mám štěně a plánuji s ním záchranářský výcvik.

  !!! ODKAZ JE V ČLÁNKU ZATÍM NEVIDITELNÝ – ČLÁNEK, NA KTERÝ ODKAZUJE NENÍ SCHVÁLEN A PUBLIKOVÁN !!!

  360x360 AD
  Back to top