• SEDLA PRESTIGE X-TECHNOLOGY S INOVATIVNÍ KOSTROU

  Video vám představí novou kostru sedel Prestige X-technology.

  • V kostře sedla jsou umístěny elastické panely naplněné speciálním materiálem, který pohlcuje nárazy. Panely jsou zabudovány v místě, kde se nacházejí jezdcovy sedací kosti. Umístění panelů se pochopitelně liší na kostře drezurního sedla a sedla skokového, jelikož v každém sedle jezdec sedí jinde. Tyto panely mají navíc díky své pružnosti jedinečnou vlastnost-umožní jezdci dostatečně hluboký sed, ale neposazují ho striktně jen dolů, ale svou pružností mu umožňují se v sedle pohybovat a „jít s pohybem“ jak je zrovna potřeba – tzv. „IN-OUT“ efekt. (Na rozdíl od klasických koster, kdy jsou v nejhlubším místě díry v kostře, do kterých jezdec často zapadne a „utopí“ se v nich, nemůže se dobře hýbat a musí vyvinout určité úsilí aby se z té hluboké pozice dostal).
  • Inovované sedlové polštáře – místo klasické výplně kde se vrství filc, kůže a syntetická výplňová vlna je vnitřek polštářů z vysoce pružného materiálu se strukturou medových pláství + druhá vrstva je z pružné syntetické „houby“ a uvnitř je výplňová vlna. Díky této inovaci jsou polštáře slabší = kontaktnější, ale zároveň velmi komfortní pro koně, dobře padnoucí a stabilní.
  • Poslední inovací je různé úhlování sedlových polštářů u různých komorových šířek. Pro koně s komorou 32 je úhlování polštářů jiné než pro koně s komorou 34 (pochopitelně-kůň který potřebuje užší komoru bude mít zcela jistě jinak tvarovaná a osvalená záda). Prestige je první výrobce který tuto novinku nabízí.
  360x360 AD
  Back to top