• NA PRVNÍ SEZÓNU S DRACULOU SE MOC TĚŠÍM

  Rozhovor s Barborou Marešovou.

  Barbora Marešová

  • Úspěšná drezurní jezdkyně, mezi její největší úspěchy patří účast na ME U25.
  • Ze stáže v Německu se vrátila před rokem a nyní se naplno věnuje ježdění a mateřství.
  • Je ambasadorkou krmiva Havens ve společnosti Equiservis.

  Pochlubte se, co je u Vás nového s novou sezónou?

  Nadcházející sezóna pro mě bude ve znamení všeho nového. Mám nového koňského parťáka Draculu, který vystřídal Clever Girl. Minulou sezónu jsem nezávodila vůbec, kvůli těhotenství a ty předešlé tři sezóny jsem strávila v zahraničí.

  Můžete Drakulu v rychlosti představit?

  Dracula je sedmiletý valach po Dark Diamond z českého chovu manželů Studničkových z Vrchovan. Draculu mám rok a čtvrt a předtím se naplno věnoval sportovní kariéře ve všestrannosti. Je to kůň s velkým srdcem a potenciálem, je velmi citlivý a pracovitý. Má skvělou mechaniku pohybu a rychle se učí. Troufnu si říct, že je to můj životní kůň. Sezona 2022 bude naše první a moc se těším na to, co nás v ní společně čeká.

  Koně máte ustájené v Zájezdě. Co máte na areálu nejraději?

  V areálu v Zájezdě je zkrátka vše, co jezdec potřebuje: dvě jezdecké haly, venkovní jízdárna, lonžovací kruh a hezké vyjížďky. Mimo dobrých jezdeckých ploch je tu i skvělé zázemí pro koně a jezdce, takže se tu můžu věnovat tréninku a celkovému managementu svého koně po všech směrech. Navíc mám stáj 10 minut od místa, kde bydlím. Takže je to pro mě opravdu ideální místo.

  Jaké jsou Vaše sportovní plány pro letošní sezónu?

  Můj hlavní plán je trénink a rozvoj Draculy a podle toho bude vypadat i moje sportovní sezóna. Určitě se několikrát chystám do zahraničí k mému trenérovi Markusovi Borggreve a na několik drezurních závodů v ČR.

  V čem vás pobyt ve stájích Markuse Borggreve obohatil? Jak jste se k němu do stájí dostala?

  Markus Borggreve je německý profi jezdec a trenér s celoživotními zkušenostmi. Seznámila jsem se s ním v Holandsku v době, když jsem jezdila pro Reesink Horses. Tam se stal mým externím trenérem.

  Po necelých dvou letech mi byla nabídnuta pozice jezdce v jeho stájí. Největším přínosem z mého pohledu byla možnost jezdit na koních všech věkových a výkonnostních kategorií.

  Liší se stájový management koní od toho, na co jsme zvyklí? Jak jsou stáje vybaveny?

  Co se týče managementu koní, tak ten se neliší v zásadě nijak od toho, na který jsem byla zvyklá z domova. Borggreve dressage má krásné stáje v Ahausu, jen kousek od holandských hranic. Stáje mají okolo 40 boxů, halu, venkovní jízdárnu lemovanou cvalovkou a velkými travnatými výběhy. V zimě mají koně možnost chodit do pískových paddocků nebo do kolotoče.

  Má v plánu Markus Borggreve přijet opět do ČR na další soustředění?

  Ano s panem Borggreve jsme si za posledních 5 let vybudovali fungující trenérský vztah založený na důvěře a spokojenosti našich klientů. V letošním roce se nám dařilo pořádat soustředění každý měsíc a s největší pravděpodobností jich uspořádáme několik i v průběhu sezóny. V zimní přestávce pak budeme pokračovat v pravidelných měsíčních soustředěních.

  Před asi dvěma lety jste se stěhovali ze stájí v Makotřasech u Kladna. Kde teď sídlíte?

  Naše nová domovská stáj se nachází kousek za Slaným v Kokovicích u Klobuk.

  Místní část obce Klobuky se jmenuje Kobylníky. Je vesnice nějak historicky spjata s koňmi?

  Ano, ve vesnici se od pradávna chovali koně. Stojí zde ještě bývalý hřebčín.

  Stavět jste začali na zelené louce nebo jste se pustili do přestavby?

  Začali jsme stavět na záhonkách plných květin a stromů. Pozemek se nachází v místě bývalého zahradnictví.

  Co již v areálu stojí a funguje? A jaké jsou další stavební plány?

  Postupujeme krok za kokem. Již máme klubovnu, sedlovnu, šatnu a nejvíce využívané je venkovní posezení v pergole. Pro koně zde stojí stáj s 13 boxy, venkovní jízdárna a výběhy. V nejbližší době plánujeme krytou kruhovku, přístavbu dalších 4 boxů se sprchovým koutem a soláriem.

  Kolik koní je ve stájích nyní? Jací jsou to koně?

  V současné době je v Kokovicích 10 koní a naprostá většina z nich je sportovních.

  Asi kilometr od Klobuk stojí v polích největší menhir v ČR, chodíte k němu na vyjížďky?

  Menhir je na koni volným krokem cca 10 minut. Další hezká vyjížďka je například do Panenského Týnce, kde se nachází gotický chrám panny Marie, ale v okolí je více pěkných vyjížďkových tras. 

  BÁRA A KRMIVA HAVENS

  Bára je již dlouho ambasadorkou krmiv značky Havens. Je to holandská značka, která se zabývá výživou koní již přes 150 let. Bára se s krmením Havens setkala během svého působení v zahraničí a protože viděla, jak funguje, byla velmi ráda, že toto krmení může koupit i v ČR.

  „Jsem velmi ráda, že můžu zúročit dlouholeté zkušenosti značky Havens při výživě svých koní. Se značkou Havens jsem se setkala již v Holandsku a Německu, kde jsem měla možnost vidět pozitivní vliv tohoto krmiva na koně různých plemen, věku a výkonnosti. Přesvědčit se o kvalitě tohoto krmení můžete sami.“

  FOTOGALERIE:

  Foto: archiv Báry Marešové a společnosti Equiservis spol. s r. o.

  360x360 AD
  Back to top