• POHODLNÉ PRÁDLO EXISTUJE

  Už jste se v sedle odřeli? Určitě tuto zkušenost máte, neboť není nijak výjimečná. Nepohodlí může být způsobeno více faktory, od tvrdého posedlí, přes nepadnoucí rajtky až po nevhodné prádlo. Samozřejmě klíčová je také aktuální kondice pokožky a počasí.

  Speciální prádlo navržené pro jezdce je často přehlíženo. A to je chyba. Pohodlí v sedle je pro jezdce naprosto klíčové, aby se mohl soustředit na koně samotného a trénink. Ruku na srdce – nikdy nemůžete docílit klidného a vyváženého sedu, když se vrtěním v sedle snažíte narovnat srolovaný lem kalhotek nebo sedíte jen „na půlce zadku“, protože ta druhá je už do krve sedřená a nesnesitelně bolí.

  Ideální prádlo

  Jak by tedy ideální spodní prádlo mělo vypadat? V první řadě vám samozřejmě musí být pohodlné a to je velice individuální. Jedna jezdkyně jezdí běžně a spokojeně v kalhotkách typu tanga, druhá si to neumí představit a na ježdění volí pouze poctivé kalhotky ve střihu, který by potěšil i naše babičky. Dalším kritériem je samozřejmě to, jestli trávíme v sedle celý den, nebo jdeme na klidnou krátkou vyjížďku. Co se týče materiálu, doporučujeme sáhnout po bavlně s podílem elastických vláken. Bavlna je pro přímý kontakt s velmi citlivými partiemi našeho těla nejpříjemnější, nedráždí a nezpůsobuje alergické reakce. Přidaný elastan nebo třeba lycra jí dodá pružnost, takže se takové prádlo dobře přizpůsobí našemu tělu a při vhodně zvolené velikosti skvěle padne. 

  Speciální prádlo pro jezdce?

  Ano, opravdu existuje. Tím speciálním rysem jezdeckého prádla je vyztužení v sedu, které účinně chrání citlivé intimní partie před nepříjemným otlačením. Nejčastěji se používá 3 mm gel či pěna, která efektivně pohlcuje nárazy. Takovéto vyztužení najdete buď jen v přední části kalhotek nebo v celé ploše sedu. Výrobci nabízejí více střihů, takže je možné volit podle preferencí nositele (či nositelky). Důležité jsou také lemy, které by se neměly nikde zařezávat, aby prádlo nebylo viditelné pod rajtkami.

  Prádlo z nabídky společnosti Equiservis si můžete prohlédnout zde

  Prádlo pod bílé rajtky

  Je rozšířen názor, že pod bílé oblečení patří bílé prádlo. Bílá barva prádla ale může být viditelná pod rajtkami stejně jako pod tričkem. Zvláště rajtky určené pro letní měsíce bývají z jemnějšího, a tudíž průsvitnějšího materiálu. Bílé kalhotky pod takovými rajtkami jsou stejně rozeznatelné, jako jakékoliv jiné barevné nebo vzorované prádlo. Pokud se chcete vyhnout viditelnému spodnímu prádlu, použijte takové, které má tělovou barvu co nejblíže odstínu vaší pokožky.

  Foto: archiv společnosti Equiservis spol. s r. o.

  !!! ODKAZ JE V ČLÁNKU ZATÍM NEVIDITELNÝ – ČLÁNEK, NA KTERÝ ODKAZUJE NENÍ SCHVÁLEN A PUBLIKOVÁN !!!

  360x360 AD
  Back to top