• PĚKNÉ I VE STÁJI

  Sluneční paprsky už nabírají na síle a zimní bundy jsou dávno uložené ve skříni. Některé z nás jezdkyň by rády schovaly pár kilogramů navíc, které se v zimě snadno zakryjí, ale v teplých měsících to chce trochu zapátrat po kouscích, ve kterých se budete cítit dobře.
  Lichotící rajtky
  Rajtky ve vhodném střihu lichotí postavě i v bílé barvě.

  Rajtky obepínají postavu jezdkyně téměř dokonale. Díky přiléhavému střihu a elastickým materiálům odkryjí i to, co bychom raději nechaly skryté. Avšak výrobci rajtek jsou si toho vědomi, a tak jsou v posledních letech kolekce obohaceny i o střihy, které milosrdně schovají i nějaké to přebytečné kilo. Známou fintou je „rozstřižený“ sed, který pěkně tvaruje zadeček. Někteří výrobci si pohráli také s tvarem sedu a výsledkem jsou rajtky, které centimetry opticky dokonce ubírají. Výrobci šifrují tyto zeštíhlující vlastnosti do různých hesel jako jsou „slim cut“, rajtky se „zeštíhlujícím sedem“ apod. Optický rozdíl umí udělat i vhodné umístění zadních kapes a výška pasu.

  Na barvě záleží

  Barva rajtek je pro oko také důležitá. Jak víme – tmavé barvy zeštíhlují, takže vybírejte z černé, elegantní grafitové šedé, klasické tmavě modré i moderní lahvově zelené. Chcete-li dvoubarevné rajtky, směle do toho, jen dbejte na to, aby se obě barvy vhodně doplňovaly a nebyly samy o sobě příliš výrazné. Zkrátka výrazný kontrast barev není to, co hledáte. Dobrým tipem jsou rajtky s podélnými pruhy, které postavu zeštíhlí a opticky prodlouží, v nabídce jich ale obvykle moc není, neboť tento trend se nikdy moc neujal.

   

   

  Vyvarujte se světlých a sytých teplých barev, ty opticky postavu rozšiřují. Navíc v rudě červených rajtkách neujdete nikdy a nikde pozornosti okolí. Postavu opticky rozšíří i kostky, zvláště ty větší. Je-li kostka nutná, při výběru dejte raději přednost drobném vzorku v tmavších barvách.

   

  Skvěle padnoucí jezdecké boty nohy opticky prodlouží.
  Tip na delší nohy

  Pro opticky delší nohy je možné udělat to, že zvolíte rajtky ve správné délce. Zvláště v parném létě se rády po ježdění vyzujeme z minichapsů a často i rajtky kousek ohrneme, abychom provětraly kotníky. Ale ouha, právě kratší kalhoty opticky zkrátí naše nohy. Takže, kdo chce dlouhé nohy měl by nosit dostatečně dlouhé rajtky.

  K optickému zkrácení nohou přispívá také obliba jezdeckých podkolenek, které se často nosí samostatně. Zejména barevné kostkované vzory nijak nohy neprodlužují. Výrazné barvy navíc přitahují pozornost.

  Také výběrem vysokých bot a minichapsů můžeme nohy trochu natáhnout. Čím výše bota nebo minichaps končí, tím elegantněji to vypadá a opticky to prodlouží nohu. Naopak pokud jsou boty nebo minichapsy příliš nízké, nohu to opticky zkracuje a rozšiřuje. 

  Tip jak schovat pár kilo navíc

  Prodloužené bundy dávají falešnou naději, že se v nich snadno schová nějaké to kilo navíc. Mnohem lepším dojmem než neforemný „pytel“ působí ženské křivky, a proto se nebojte zvýraznit pas. Naštěstí nabídka bund i vest zahrnuje vypasovanější modely, případně kousky mají v pase stahování či jinou možnost úpravy šířky.

  Při výběru oblečení se vyvarujte také „naducaných“ bund a vest. Jistě, v zimě měly v našem šatníku místo, ale s jarem je vhodnější je nahradit třeba bundami a mikinami z technických materiálů, které ač jsou tenké, tak výtečně hřejí a neprofouknou.

  Foto: archiv společnosti Equiservis spol. s r. o.

  360x360 AD
  Back to top