• CHCI ÚSPĚŠNĚ REPEREZENTOVAT ČESKOU REPUBLIKU


  S Přemyslem Adamem jsme si povídali o jeho životním koni, bělouši Cachasovi a o jejich společné cestě od obsednutí až k vavřínům. A také o reálných plánech pro letošní sezónu a snech pro léta budoucí
  .

  Přemysl Adam

  • Úspěšný parkurový jezdec, který má základnu ve Zduchovicích.
  • Jeho životním koněm je Cachas se kterým tvoří nerozlučnou dvojici již 10 let.
  • Je jezdcem ambasadorem společnosti Equiservis.

  Kolik máte letos koní v přípravě?

  Pro letošní sezonu mám k dispozici svoji stájovou jedničku Cachase a sedmiletého Tinito Paulowna Z po hřebci Tallman TN. Po zranění se vrací zpět do práce třináctiletý Casmo po Casall a v druhé polovině roku začneme pracovat s „omladinou“, která si zatím užívá ve výběhu.

  Koně máte ustájené ve Zduchovicích. Dokážete spočítat kolik jste tam už let?

  Ve Zduchovicích jsem již patnáctým rokem, s oblibou říkám, že už patřím k místnímu inventáři.

  Co máte na areálu nejraději?

  Areál nabízí perfektní zázemí pro jezdce a jejich čtyřnohé partnery. K dispozici máme dvě opracoviště (35x65m, resp. 25x50m) a závodní plac (110x65m), dvě haly (32×66 m, resp. 22×50 m). Zázemí pro jezdce v restauraci a penzionu Jezerná. V okolí Zduchovic navíc naleznete nádherná panoramata a relaxova na dlouhých vyjížďkách. Nejvíce si však vážím pravidelných investic a posouvání areálu vpřed pro komfort jezdců i koní, vyzdvihl bych hlavně výborné povrchy.

  Jaké jsou sportovní plány pro letošní sezónu?

  Moc nepadat (smích). Ne, ve vší vážnosti – rád bych se účastnil dvou a tříhvězdových mezinárodních závodů, které bych rád vhodně doplnil Českým skokovým pohárem a úspěšně a se ctí reprezentoval Českou Republiku.

  Za svého životního koně považujete vašeho hřebce Cachase. Jak dlouho ho už máte?

  Cachase jsem zakoupil jako čtyřletého a neobsednutého, postupně jsme tedy společně prošli od úplných začátků až do úrovně GP. Letos už tedy spolu tvoříme dvojici desátým rokem.

  Vzpomenete si na první kontakt s ním?

  V té době jsem spolupracoval s obchodní stájí v Německu, s p. Ferrazzim. V rámci prodeje koně, kterého jsem měl k dispozici na ježdění, mě pan Ferrazzi upozornil na koně, který mu padl do oka. Vyzkoušeli jsme ho ve volnosti. Pamatuji si, jak po posledním skoku Karel chytl kládu do zubů a přes celou halu mi ji přinesl, věděl jsem hned, že tenhle „hračička“ se mnou musí jet domů.

  Můžete Cachase trochu představit? Jaký je to kůň.

  Cachas, alias Karel, je osobnost, hračička, rošťák a továrna na průšvihy, nicméně pokud jde o spolupráci v parkuru udělal by i nemožné, je to dobrý parťák a kamarád. Všeobecně je to kůň moderní atletické postavy s téměř neomezenou schopností, velikou opatrností a hlavně velkým srdcem.

  Čím je pro vás tak speciální?

  Určitě to bude tím, že jsme společně prošli od úplných začátků až do úrovně velkých cen a jeden od druhého se učili.

  Je něco, čím Vás vždycky dostane? V dobrém i zlém?

  Pokaždé dokáže vymyslet nějakou novou blbinu, kterou nikdo neočekává a ze které má velikou radost.

  Má nějaké speciální libůstky ve stáji nebo pod sedlem?

  Nebudu asi mluvit o tom, že nejvíce se těší na odběry a na dobrý mash, ale co opravdu má rád je čištění hřbílkem v oblasti kohoutku a plecí.

  Kterých společných úspěchů si ceníte nejvíce?  

  Vážím si každého dobře zvládnutého parkuru, nicméně vyzdvihnul bych umístění při VC ČSP a GP při CSI**W Olomouc a CSI** Zduchovice.

  Jaké máte společné plány do budoucna? Třeba i dlouhodobé sny…

  Byl bych rád, aby zdraví vydrželo co nejdéle, abychom se mohli dále zdokonalovat a úspěšně účastnit dalších závodů. V konkrétních cílech se asi nebudu lišit od jiných jezdců – vyhrát MČR a úspěšně reprezentovat ČR na mezinárodním poli.

  FOTOGALERIE:

  Foto: autor

  360x360 AD
  Back to top