• ZÁZRAČNÝ BACK ON TRACK

  Regenerace a úleva od bolesti pro vás i vaše čtyřnohé kamarády.

   

  Terapeutické produkty od švédské značky Back On Track jsou v nabídce společnosti Equiservis již téměř 15 let.

  Za ty roky máme od našich zákazníků nespočet kladných referencí, a i my v Equiservisu velmi intenzivně testujeme Back On Track nejen na sobě, ale i na našich koních a psech. 

  Od několika málo výrobků pro lidi se sortiment postupně rozšířil i na koně a psy. A protože Back On Track opravdu funguje a jeho popularita je obrovská, naše aktuální nabídka čítá kolem 100 různých návleků ne všechny možné části těla, prádlo, ponožky, deky pro psy a koně, podsedlové dečky, čabraky, nebo třeba zateplovací kamaše.

  Zateplovací kamaše Back On Track jsou velice oblíbené.

  Produkty Back On Track byly vyvinuty zakladatelem společnosti, švédským lékařem Erlandem Beselinem. Ten se před více než 20 lety na veletrhu v Číně poprvé setkal s účinky dlouhovlnného infračerveného záření a byl jimi doslova ohromen. Rozhodl se podrobněji prozkoumat jejich fungování a výsledkem jeho práce je materiál Welltex, který je dokonalou kombinací tradiční čínské medicíny nejmodernějších poznatků medicíny západní.

  Welltex je opravdu jedinečný. Obsahuje částice pocházející z různých speciálně vybraných minerálů, které mají schopnost absorbovat teplo a odrážet jej zpět ve formě infračerveného záření. To znamená, že produkty Back On Track vytvářejí teplo zcela přirozeně, pouze odrazem tepla našeho vlastního těla. Protože jsou částice do vláken Welltexu speciálním způsobem zataveny, nikdy se nevyperou, a fungují dlouhé roky.

  Deky Back On Track naleznete v různých variantách.

  Dlouhodobými výzkumy bylo dokázáno, že infračervené záření má blahodárný vliv na snižování bolesti také na zlepšení prokrvení v oblasti, která je jeho působení vystavena.

  K absorpci tepla nedochází jen na povrchu, ale také hluboko ve tkáních, svalech a kolem kloubů.

  Zvýšený krevní oběh ve tkáních výrazně snižuje svalové napětí, zvyšuje schopnost těla potlačovat záněty, regenerovat a léčit zranění. Další důležitou vlastností je ta preventivní – dobře prokrvené tkáně a klouby nejsou tak náchylné k úrazům ať už během tréninku či při soutěži.

  Back On Track vám přinese úlevu ať už se jedná o bolavá kolena po náročném výšlapu, dlouhém dogtreku nebo běhu, různé nespecifikované bolesti v oblasti beder či krční páteře, revmatické bolesti kloubů, výrony spojené se zánětem a mnoho dalších akutních i dlouhodobých nepříjemností.

  Deky na psy mají skvělý střih.

  U koní s degenerativními obtížemi je často viditelně lepší pohyblivost při pravidelném používání návleků na klouby, zateplovací kamaše zase napomáhají ke zmenšení chronických otoků. Terapeutické deky před ježděním mohou pomoci s uvolněním vašeho koně a jejich použití po ježdění svaly zregeneruje.

  U psů jsou skvělým pomocníkem deky – mají speciálně navržený střih, který kryje všechny velké klouby, a zejména u starších, ztuhlých psů, většinou použití deky velmi pomůže. Výrobky jsou doporučovány i při zánětech, nebo pokud hrozí, že se zánět vytvoří (úrazy, výrony, ale i degenerativní onemocnění jako DKK, DLK atd.)

  Klasikou je u výrobků Back On Track černá barva, ale v posledních letech se, podpořena velmi vysokou popularitou, firma rozhodla soustředit více pozornosti na design. Především v sortimentu pro koně a psy tak najdete krásné barevné deky, dečky, nebo čabraky na uši, které jsou nejen funkční, ale i slušivé.

  Back On Track výrobky jsou zcela bezpečné pro každodenní používání, a to jak v klidu, tak během aktivního pohybu. Je však potřeba tělo na jejich účinky postupně navyknout – v prvních 2-3 dnech se doporučuje používat produkt maximálně 4 hodiny denně a dobu postupně prodlužovat. Po fázi aklimatizace by mělo být užívání zvýšeno nejméně na 8 hodin denně.  

  Foto: Back On Track a archiv společnosti Equiservis, spol. s r.o.

  360x360 AD
  Back to top